Arkadaşlar artık android kullanmıyorum. Bloguma yeni yazılar eklemiycem. Şimdiye kadar beni takip eden herkese çok teşekkür ediyorum, sizleri çok seviyorum, kendinize iyi bakın ;)

Bloguma sahip çıkacak biri varsa görüşebiliriz...

Takip et :)

ANDROID ICIN HÜRRİYET UYGULAMASI

Android için Hürriyet uygulaması çıktı.

Bu programda emeği geçen çıkmasında yardımcı olan herkese teşekkürler.

Android marketten indirebilirsiniz...
Türkçe HTC HERO

Kullanılan rom: Kimera 1.6
Kullanılan program; Morelocale 2

ANDROID ICIN COMPASS

Android için pusula uygulaması markette aratıp bulabilirsiniz...:)


ANDROID ICIN IM+

Android için en kullanışlı msn programı olan im+, ücretli bir program bu yüzden Türkiye deki kullanıcılarımız markette bulamayabilir :( Bu yüzden benim aşağıda vermiş olduğum link e tıklayıp indirebilirsiniz...Programı ilk açtığımızda bir hesap almamız gerekiyor bunu içinde MSN e tıklıyoruz ve yeni bir hesap alıyoruz daha sonra ise mail adresimizi ve şifremizi giriyoruz daha sonra OK e basıyoruz.Şimdi ise hesabımızı üzerine tıklıyoruz ve program bağlanıyor daha sonrada android de msn keyfine başlıyoruz:...:) ( unutmadan; markete yönlendirme yapabilir biraz bekleyip markete girdikten sonra back tuşuyla geri gelerek devam edebilirsiniz ;))Link:

http://www.mediafire.com/?zizdmmmdm5r

ANDROID ICIN DESTEK

selam arkadaşlar android ile aklınıza takılan sorularınız, zor durumda kaldığınızda yardım almak için msn adresim...


androidestek@hotmail.com.trNDrive - ANDROID ICIN TURKCE NAVIGASYON PROGRAMI

selam arkadaşlar NDrive programı android için yapılmış en iyi program şu an için :) öncelikle yazının en altındaki linklerden programı indiriyoruz sonra NDrive klasörünü sd card a atıyoruz (root kısmına) ve programı ( NDrive_9.2.15_rc3.apk ) adlı dosya ile gerçekleştiriyoruz :)Daha sonra WiFi bağlantınızı kapatıp programı açıyorsunuz yoksa sizi android markete yönlendiriyor çünkü bu programın yeni versiyonu mevcut fakat yeni versiyonu kullanmak için belirli bir miktar para ödemek gerekiyor :( ilk açılışta karşımıza ( All maps expired ) yazılı bir uyarı gelecek ve OK diyip geciyoruz. Daha sonra gizlilik sözleşmesini kabul edip kullanıcı hakları bölümüne geliyoruz ondan sonra Map e tıklıyoruz :)Daha sonra karşımıza uyarı cıkıyor ve kullandığımız haritanın süresinin dolduğundan bahsediyor, bu durumda Türkiye haritasının üstüne tıklıyoruz ve sonra unlock seçeneğini seçiyoruz :)Web e tıklıyoruz ve karşımıza çıkan pencereye ( Enter the serial number provied. ) Ok deyip Serial numaramızı yazıyoruz. Serial numarası için ise NDKG.exe olan dosyayı çalıştırıyoruz :) ve Get new butonuna tıklıyoruz daha sonrada bize vermiş olduğu serial i telefonumuza yazıyoruz, ( son hanesi 0 sıfır dikkat edin ! ) daha sonra Ok e basıyoruz ve karşımıza bir pencere açılıyo onada No diyoruz :)
Şimdi telefondaki kodları oklarla gösterdiğim yerlere yazıp Generate tuşuna basıyoruz ve bize alt kısımda 4 tane aktivasyon kodu verecek istediğinizi girip işlemi tamalayabilirsiniz :)Daha sonra programı Türkçe yaparak kullanabilirsiniz, İyi eğlenceler... Unutmadan GPS i açmayı unutmayın ;)

LİNKLER:...

Hepsini tek link yaptım :)


http://www.mediafire.com/?nj1yydm0tam

BÜTÜN ANDROİDLER İÇİN HÜCRE MESAJI

Arkadaşlar iPhone kullanıp hücre mesajını unutmuş olabilirsiniz. Fakat android için bu özellik süper işliyor. Hep beraber bu olayın nasıl yapıldığına bakalım.

Öncelikle settings e giriyoruz.Daha sonra call settings e girip cell broadcast a basıp tik i etkinleştiriyoruz.Etikinleştirme yaptıysanız bir alt taraftaki menü açılmış olacaktır. Alttaki menüye girip resimdeki ayarı yaptıktan sonra (sadece turkcell için) maç saatini bekleyebilirsiniz.